לראשונה בישראל: אסדת קידוח הועמסה על אונייה

לראשונה בישראל: אסדת קידוח הועמסה על אונייה

לאחר סיום העבודות על קידוח ים 3 הועמסה האסדה "Atwood Beacon" על גבי האונייה "Xia Zhi Yuan" של חברת קוסקו בדרכה לאיטליה
20.11.13 / 00:00
לראשונה בישראל: אסדת קידוח הועמסה על אונייה
20.11.13
לראשונה בישראל: אסדת קידוח הועמסה על אונייה
קה'ק
20.11.13
קה'ק
'כ'ק
20.11.13
'כ'ק

פרויקט ראשון מסוגו בישראל, להטענת אסדת קידוח על גבי אונייה מתמחה, בוצע בהצלחה ביום שני במפרץ חיפה.

הדבר נעשה בסיום עבודות הקידוח של חברת שמן בקידוח ים 3 שנערך מול חופי אשדוד, בניסיון למציאת נפט וגז. בסופו של דבר, הקידוח הוכרז כיבש וננטש.

האונייה "Xia Zhi Yuan" של חברת קוסקו הסינית, המיוצגת בישראל על ידי כרמל ספנות, נצמדה לצידה של האסדה, שיקעה עצמה אל מתחתה וצפה חזרה אל פני המים, כשהאסדה טעונה על סיפונה. האונייה עזבה את ישראל לכיוון נמל רוואנה באיטליה, כשהיא נושאת על גבה את האסדה "Atwood Beacon".

"זו הפעם הראשונה בישראל, שבה טוענים אסדת קידוח על גבי אונייה", הסביר מנכ"ל חברת קוראל שירותי ים יוני איזקוב, המייצג בישראל את בעלי אסדת הקידוח, חברת Atwood, "רוב האסדות שהפליגו מישראל בעבר נגררו על ידי גוררות מיוחדות. הפעם נתבקשנו לנהל מבצע מיוחד, במהלכו הוטענה על אונייה האסדה, שלה רגליים באורך 160 מטר ומשקלה כ-14 אלף טון. מבצע הטעינה המורכב הצריך קבלת אישורים מגורמים רבים, ביניהם רשות התעופה".

אמר המנהל המסחרי של כרמל ספנות יוני ניאגו: "מבצע הטעינה החל בשבוע שעבר, כאשר הסתיים פירוק האסדה, ושתי גוררות חברו לגרירתה לאורך חופי ישראל עד הגעתה לחיפה. "האונייה הסינית, מסוג 'שקועה למחצה', (Semi –Submersible) נכנסה מתחת לאסדה לעומק של כ-20 מטר באמצעות שאיבת מי ים. הפעילות הזו נמשכה כ-12 שעות, עד שהאונייה סיימה לרוקן את מכלי המים וצפה חזרה, כשהאסדה עליה.

איזקוב הוסיף, שחברתAtwood  ביצעה את הקידוח של ים תטיס, שבו התגלה לראשונה גז בישראל, וכן קידוחים נוספים.

חברת קוראל שירותי ים מספקת שירותים לוגיסטיים לתחום הגז והנפט לחברות הקידוח ואסדות הקידוח בישראל.

 

© כל הזכויות שמורות לפורט 2 פורט ישראל בע"מ
×